وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:مهارت آموزي راه بی بدیل توسعه استوزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، مهارت آموزي را راه بي بديل توسعه برشمرد و بيان داشت: ١.٥ درصد تولید ناخالص داخلی باید از مهارت حاصل شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دکتر علي ربيعي در آئين توديع و معارفه روساي جديد و سابق سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و تجليل از نخبگان مسابقات جهاني مهارت ابوظبي ٢٠١٧، با بيان اين مطلب كه آموزش فنی و حرفه ای باید در جوار دانشگاه باشد نه اینکه در دانشگاه مستحیل شود، تأکید کرد: برای تحقق رشد هشت درصدی به هفت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز داریم و ٣٠ درصد این سرمایه گذاری می تواند از طریق بهره وری محقق شود.

وی، مهمترین مشکلات کنونی جامعه ایران را فقر، بیکاری، سالمندی، بی مهارتی و زنان سرپرست خانوار نامید و گفت: برای خروج از فقر نیاز به مهارت آموزی داریم.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، با بیان اینکه در کاریابی ها بیشترین جذب از میان مهارت آموزان صورت می گیرد، اظهار کرد: برای رفع مشکلات یاد شده نیاز به ارتقا مهارت ها داریم.

وي با اشاره به اینکه به گفته وی، حدود ١٠ میلیون بی سواد در کشور وجود دارد و بخشی از جامعه هم دارای سواد اندک هستند که آموزش های فنی و حرفه ای نیز برای چنین اقشاری برنامه ریزی می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: امیدوارم تا سال ١٤٠٠ چهار تا پنج مدیر شایسته در این سازمان تربیت شود.

دکتر ربيعي، اضافه کرد: لهستان به دلیل نیروی کارآمد انسانی پابرجا مانده است و انسان های دارای توان فنی، تخصصی و مهارتی بوده اند که توانستند پس از جنگ جهانی دوم، آلمان خرد شده را نجات دهند، پس اگر بهره وری نباشد رشد پرهزینه خواهد شد.

وی ضمن تشکر از جوانانی که در مسابقات بین المللی مهارت ابوظبی شرکت کرده بودند، گفت: نخبه فقط کسی نیست که در مسیر دانشگاه است، بلکه شاید نخبگان مهارتی قوی تر از دیگر نخبگان باشند.

دکتر علی ربیعی با اشاره به تخصیص 200 هزار میلیارد ریال برای توسعه اشتغال در کشور گفت: در صددیم که آموزش های مهارتی را به روستاها ببریم تا حتی اگر به شکل فیزیکی نشد به شکل های مجازی و سیار در روستاها انجام شود.

وی در خصوص رییس جدید سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور نیز گفت: هیچ توصیه ای در انتخاب ایشان به من نشده است و انتخاب ایشان تنها و تنها به دلیل شایستگی و توانمندی ایشان است.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران