سرمایه گذاری ۴۰۰میلیون دلاری در طبس قطعي شدبه گزارش خبرنگار یزد فردا درطبس

طبس درمسیر توسعه

جلسه جمع بندی فروسلیس آلومینیوم با حضور سرمایه گذاران خارجی در محل معاونت استانداری و فرمانداری ویژه برگزار شد.

سرمایه گذاری ۴۰۰میلیون دلاری در طبس قطعي شد

 نظرنهايي سرمايه گذارخارجي دیروز رسما اعلام شد

 توسط سرمایه گذاران خارجی ۴۰۰میلیون دلار در طبس سرمایه گذاری می شود که اشتغال ۴۰۰نفر را نیز در پی خواهد داشت. جلسه مشترک سرمایه گذاران آلمانی، قزاقستانی و چینی در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس برای ساخت کارخانه فروسیلیس آلومینیوم  برگزار شد.

 یورگن هاین و پرفسور ژرمانف سرمایه گذاران آلمانی گفتند: برای این کارخانه به ۳۰۰ مگاوات برق و ۵۰ لیتر آب در ثانیه نیاز خواهیم داشت و به گونه ای طرحی اجرا می شود که با توجه به شرایط منطقه مصرف برق افزایش یافته اما مصرف آب کاهش می یابد.

 آنها افزودند: در آینده نزدیک شرکت فرو آلیاژ فولاد طبس به ثبت خواهد رسید.


 این سرمایه گذاران آلمانی گفتند: یکسال زمان می برد که کارخانه احداث شود و از زمان احداث نیز  یکسال طول می کشد تا به بهره برداری برسد.

 آنها در پاسخ به نگرانی طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در خصوص آلایندگی کارخانه نیز گفتند:
اصلا در این زمینه نگرانی نداریم این کارخانه از پروژه هایی است که مصرف برق دارد، عملا آلایندگی ندارد و  استانداردها را اخذ کرده و آلایندگی آن از استاندارد خیلی پایینتر است.

 سرمایه گذاران چینی و قزاقستانی نیز گفتند: آلیاژی که تولید خواهیم کرد آلیاژی است که همه ما را به آسمانها و کهکشان ها خواهد برد.

آنها با بیان اینکه این صنعت یک انقلاب صنعتی را در دنیا به وجود اورده و کل دنیا به آن نیاز دارد افزودند: با کشورهای اروپایی همکاری خاصی داریم و تامین آلیاژ کوره های انها را نیز ما به عهده داریم.


این سرمایه گذاران خاطر نشان کردند: کوره هایی که در کارخانه طبس نصب خواهند شد بالاتر از استاندارد جهانی خواهد بود.

این افراد از همکاری فرماندار ویژه طبس تشکر کرده و جلسات را بسیار خوب دانسته و  افزودند: بار اول است که به ایران آمده ایم و کل مردم منطقه ما را در آغوش گرفتند و خواستند این کارخانه راه اندازی شود و دیدیم که افراد و کارشناسان دولتی خیلی قوی بودند و همکاری خوبی وجود دارد.

 معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس نیز گفت: جلسه خوبی بود خوشحالم در شهرستان من هستید، تمام سعی و تلاش خود را میکنیم که کار را سهل و آسان کنیم. سید مهدی طلائی مقدم گفت: ستادی داریم به نام تسهیل سرمایه گذاری که رییس آن در کشور جهانگیری در استان استاندار و در شهرستان فرماندار است که سعی میکنیم این پروژه را از طریق این ستاد پیگیری کنیم.

 وی از این سرمایه گذاران خواست: اطلاعات مورد نیاز خود را شفاف مطرح کرده تا شفاف پاسخ داده شود.
وی اظهار امیدواری کرد: هرچه زودتر شاهد عملیاتی شدن پروژه باشیم.

 لازم به ذکر است: این سرمایه گذاری علاوه بر ایجاد اشتغال ۴۰۰‌نفری در جهت جلوگیری از خام فروشی و استفاده بهینه از صنایع معدنی در راستای اقتصاد مقاومتی در طبس شکل خواهد گرفت.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران