کاتالونیا برای رفراندوم استقلال آماده استرهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا اعلام کرد که همه چیز برای برگزاری رفراندوم استقلال در یکم اکتبر که از سوی دولت مرکزی اسپانیا غیرقانونی اعلام شده، آماده است.

رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا اعلام کرد که همه چیز برای برگزاری رفراندوم استقلال در یکم اکتبر که از سوی دولت مرکزی اسپانیا غیرقانونی اعلام شده، آماده است.
 
به گزارش پایگاه خبری یزد فردا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارلس پوگدمون، رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا در آستانه روز ملی این منطقه اعلام کرد: دولت منطقه‌ای اکنون آماده است که رفراندوم استقلال را در یکم اکتبر برگزار کند. شرایط عادی است؛ بنابراین کسانی که می‌خواهند رای آری و کسانی که می‌خواهند رای نه بدهند، در این روز می‌توانند به پای صندوق‌های رای مراجعه کنند.
 
وی در حالی این اظهارات را بیان کرد که معترضان طرفدار استقلال در بارسلونا در واکنش به تلاش مادرید برای متوقف کردن رفراندوم به خیابان‌ها آمدند.
 
پوگدمون اعلام کرد: براساس قوانین تصویب شده توسط پارلمان کاتالونیا این رفراندوم قانونی است. تنها پارلمان کاتالونیا می‌تواند دولتی که من ریاست آن را برعهده دارم را رد صلاحیت کند. به غیر از این پارلمان هیچ بدنه سیاسی و یا قضایی دیگری نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
 
اگر در رفراندوم پیش‌ رو آرای آری به پیروزی برسد در این صورت دولت منطقه‌ای کاتالونیا وعده داده است که استقلال خود را در طول ۴۸ ساعت اعلام کند.
 
پارلمان کاتالونیا روز چهارشنبه برگزاری رفراندوم استقلال در یکم اکتبر را علی‌رغم تنش‌ها با دولت اسپانیا که آن را غیرقانونی اعلام کرده است، تایید کرد.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران