♦️جلسه هماهنگی طرح اربعین به میزبانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد برگزار شد🔹جلسه هماهنگی طرح اربعین به میزبانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد و با حضور مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد و معاونین حمل و نقل استان های یزد، اصفهان، خوزستان، چهار محال و بختیاری و خراسان جنوبی، برگزار شد.

🔹بنابر گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، مهندس محسن صادقیان در جلسه هماهنگی کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین کشور در مرز چزابه که به میزبانی یزد برگزار شد، به آمار چند سال گذشته اشاره نمود و اذعان داشت: این آمار نشان می دهد که هر ساله بر تعداد زائرین اربعین حسینی افزوده می شود و در این راستا لازم است که برای جابجایی و حمل و نقل این زائرین، برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

🔹مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تاکید نمود: بحث تعداد اتوبوس ها، پارک آنها، نحوه ورود و خروج، نحوه صدور صورت وضعیت مسافران و موارد مختلف دیگر، مسائلی بود که در سال گذشته و در زمان اجرای طرح در مرز چزابه، به چشم  می خورد.

🔹وی خاطرنشان کرد: در سال جاری، در صورتی که بتوانیم، حداقل 500 متر مانده به پایانه مرزی، اقدام به جانمایی پارکینگ ها و تفکیک محل پارک اتوبوس استان های مختلف کنیم، بخش بزرگی از مشکلات برطرف می شود.

🔹صادقیان با بیان اینکه موضوع مهمی دیگری هم وجود داشت و آن‌ عدم وجود مکانی برای استراحت رانندگان اتوبوس ها بود، تصریح کرد: سال گذشته رانندگان اتوبوس هایی که به مرز می رسیدند، یا درون و یا کنار اتوبوس خودشان اقدام به استراحت می کردند و لازم است که فضای مناسبی برای استراحت نیروهای حمل و نقل و رانندگان ایجاد شود.

🔹صادقیان خاطرنشان کرد: در راستای برنامه ریزی بهتر برای سفر زائرین، لازم است قبل از شروع طرح، اطلاع رسانی لازم با رویکرد اینکه زائرین محترم را تشویق نماید که بصورت کاروانی و با خرید بلیط دربست یا بلیط رفت و برگشت اقدام به سفر نمایند. 

🔹وی اضافه نمود: در این زمینه پیشنهاد دادیم که از سامانه های حج و زیارت برای رفع نواقص اطلاعات آماری استفاده نماییم‌ و این در صورتی است که اگر این اطلاعات را در اختیار بگیریم، می توانیم از طریق سامانه های پیامکی اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم و بانک‌اطلاعاتی مورد نیاز را برای ارائه خدمات مناسب تر تکمیل کنیم.

🔹مدیرکل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد بیان نمود: در این جلسه  پیشنهاد شد، جهت هماهنگی بیشتر جلسه بعدی در استان خوزستان و در مرز چزابه برگزار می شود که نسبت احداث پارکینگ ها تصمیم گیری شود 

🔹شایان ذکر است، جلسه هماهنگی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای با حضور ادارات استان های یزد، اصفهان , خوزستان, چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی و‌ به میزبانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، برگزار شد.

♦️مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ا‌دامه این نشست به بیش از 13 هزار اتوبوس آماده ارائه خدمات به زائران اربعین اشاره کرد و اذعان داشت: در کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین کشور که به میزبانی استان یزد برگزار شد و با اشاره به اینکه نخستین جلسه ستاد اربعین با دعوت نامه دبیرخانه کمیته حمل و نقل و سوخت کشور در مورخ دوم مرداد ماه امسال و 110 روز مانده به اربعین برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه که با حضور دستگاه های مختلف برگزار شد، بحث های مختلفی ارائه گردید.

🔹وی ادامه داد: نشست امروز هم با حضور استان هایی که مرز خروجیشان چذابه می باشد، به میزبانی یزد برگزار شده و انصافا هم این استان ها سال گذشته همانند دیگر استان ها، تلاش بسیار زیادی برای ارائه بهترین خدمات به زائران اربعین انجام دادند.

🔹مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: با فرصت و پشتوانه ای که از تجربیات سال گذشته داریم، امیدواریم امسال نقاط ضعف موجود را شناسایی و برطرف و نقاط قوت موجود را هم تقویت کنیم.

🔹شهرکی ثانوی با بیان اینکه لازم است که حتما برآود دقیقی از اطلاعات که نزدیک به صحت کامل باشد داشته باشیم، گفت: امسال شرایط به گونه ای متفاوت تر از سال گذشته است و حتما تلاش می کنیم و انشاالله در هفته های آتی با توجه به طرح موضوعی که در جلسه ستاد صورت گرفت، نشست های تخصصی با حج و زیارت برگزار می کنیم.
🔹وی در ادامه به رایزنی ها برای استفاده از سامانه ثبت نام حج و زیارت در زمینه برنامه ریزی برای ارائه خدمات به زائران اشاره کرد و ادامه داد: لازم است اطلاعات مناسبی در زمینه اینکه زائران چه روزی و از کدام مرز خارج می شوند و به وسیله کدام مرز و در چه روزی به کشور وارد می شوند، داشته باشیم، که البته این کار نسبی است و نباید انتظار داشته باشیم که حتما تمام پیش بینی ها در ارتباط با زائران، محقق شود.

🔹این مقام مسئول ابراز داشت: امسال سازمان حج و زیارت اعلام آمادگی کرده که در راستای بهبود خدمات، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها قرار دهد.

🔹مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه تجربه سال گذشته در خود اظهاری ثبت نام کنندگان سامانه حج و زیارت، تجربه خوبی بود، خاطر نشان کرد: انتظار می رود در استان ها این مطالبه رقم بخورد که متعاقبا یک روندی رقم بخورد که یک مطالبه منطقی ایجاد شود و بتوانیم از ظرفیت سامانه ثبت نام استفاده کرده و برنامه ریزی بهتری در این زمینه داشته باشیم.

🔹وی اظهار امیدواری کرد که امسال مشکلات موجود سال گذشته در فعالیت این سامانه برطرف شده باشد و با توجه به فرهنگ سازی که سال گذشته در بین زائران صورت گرفت، امسال بحث خود اظهاری بیش از پیش به ارائه خدمات بهتر کمک کند.

🔹شهرکی ثانوی بحث جدی دیگر در حوزه اطلاعات و آمار را، سامانه های تردد شمار دانست و گفت: سال گذشته از این سامانه ها به ویژه در استان های خوزستان و ایلام استفاده کردیم و امسال کرمانشاه هم به این استان ها اضافه شده است.

🔹مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، استفاده از سامانه های کنترل سرعت و غیره را هم از جمله مواردی دانست که می توان در زمینه اطلاعات و آمار از آنها بهره گیری کرد و گفت: لازم است که تمام استان ها تلاش کنند که اطلاعات و خروجی های این سامانه را برداشت کنند که به وسیله این اطلاعات برای حمل و نقل مسافر و ارائه خدمات مناسب به زائران، بتوانیم برنامه ریزی کنیم.

🔹وی بر ضرورت تدوین بانک اطلاعاتی یا سامانه مدیریت صورت وضعیت و اسناد حمل تاکید کرد و گفت: در اسناد حمل، ما سال گذشته یک تفاوت زمانی برای کد رهگیری داشتیم و با هماهنگی هایی که با دفتر فناوری داشتیم، برای امسال این مشکل به سرعت قابل رفع است و هموطنان می توانند کد رهگیری را به وسیله تلفن همراه دریافت کنند.

🔹وی در پایان، تاکید نمود: امکان ندارد که بدون تقویت اطلاعات و آمار، بتوانیم برنامه ریزی درست و مناسبی برای ایام اربعین و ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی، داشته باشیم.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران