استاندار یزد در جلسه هم‌اندیشی اعضا ستاد اریعین با تقدیر از فعالیت موکب‌های عزاداری استان، گفت: خدمت به زائرین اربعین بعنوان یک مراسم دینی، سیاسی و اجتماعی برای کارگزاران نظام افتخار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محمدعلی طالبی" در جلسه هم‌اندیشی اعضا ستاد اربعین استان که روز سه‌شنبه 25 تیر ۹۸ که در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، با بیان اهداف و وظایف ستاد اریعین بعنوان یک مراسم دینی سیاسی و اجتماعی، گفت : خوشبختانه خدمت به زائرین حسینی بعنوان سعادتی نصیب همه کارگزاران نظام اسلامی در بخش‌های مختلف شده است.
"طالبی" همچنین با تاکید بر تمرکز در برنامه‌ها، اظهار کرد: از چند سال قبل با برنامه‌ریزی و تصمیم گیری، یک شماره حساب واحد در جهت کمک به بازسازی عتبات عالیات مشخص شد که انتظار داریم  دستگاه ها در جهت اطلاع رسانی در مورد این شماره حساب اقدام کنند.
وی همچنین افزود: البته دوستانی که موکب دارند و خواهان جذب کمک مردمی هستند مشکلی برای اعلام شماره حساب اختصاصی ندارند ولی نباید در این رابطه توقع اطلاع رسانی گسترده داشته باشند چون اعلام شماره حساب‌های مختلف باعث سردرگمی و ایجاد عدم اعتماد مردم می‌شود.
استاندار یزد با تاکید به اعضای ستاد اربعین استان نسبت به برگزاری جلسات کارگروه‌ها، افزود: نکته اساسی که باید مورد توجه قرار گیرد احتمالاً امسال با افزایش قابل توجهی در بحث زائران اربعین روبرو هستیم و باید در بحث‌های پشتباتی نیازهای زائرین و همچنین حمل و نقل آمادگی کامل داشته باشیم.
"طالبی" همچنین خواستار تشکیل جلسات ستاد اربعین شهرستان‌ها توسط فرمانداران شد تا برنامه‌ریزی های لازم برای حضور پررنگ مردم در مراسم اربعین را انجام دهند.
استاندار یزد در ادامه اظهار داشت: دستگاه ها برنامه‌ها را در تعامل با یکدیگر بخصوص ستاد بازسازی عتبالت عالیات و ستاد اربعین انجام دهند.
وی در سخنان خود با تقدیر از حضور و همراهی موکب‌ها در مدیریت بحران سیل در کشور، گفت: از برنامه‌ریزی‌ها و کمک‌های دستگاه ها بخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کمک به سیل زدگان تقدیر و تشکر میکنم.
"طالبی" در پایان تصریح کرد: با تعامل و بهره گیری از روحیه بالا و همچنین با کمک هایی که صورت خواهد گرفت، مطمئنم که شاهد عملکرد مناسب تر استان یزد در مراسم اربعین امسال و حضور در عتبات عالیات خواهیم بود.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا