‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با تاکید بر ضرورت حمایت از رونق تولید، گفت: خط قرمز دولت تدبیر و امید تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، هفتاد و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست "سیدمسعود عظیمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و اعضای این کارگروه در سالن زنده یاد حمید‌یا استانداری برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این نشست با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور نباید هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل شود، بیان کرد: خط قرمز دولت ‌تدبیر و امید تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است و همه مسئولان پای کار هستند تا شرکت یا واحد تولیدی ای تعطیل نشود.
"‌سیدمسعود عظیمی" ‌ادامه داد: تاکید استاندار یزد نیز بر این است که واحد صنعتی ای در استان تعطیل نشود بنابراین برای وصول مطالبات از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدام می شود.
وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان یزد و ضرورت حمایت بانک ها از آنها، ‌افزود: در حال حاضر مواد اولیه باید به اندازه کافی وارد گردد و چرخه سرمایه در گردش بهتری با حمایت سیستم بانکی ایجاد شود.
عظیمی تصریح کرد: هیچ واحد تولیدی نباید تحت تأثیر شرایط فعلی کشور قرار گیرد و از سوی دیگر وصول مطالبات باید با دریافت هزینه های جاری در فضایی مسالمت آمیز به صورت برنامه ریزی مناسب دنبال شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به بدهی واحدهای تولیدی استان به بانک ها و دستگاه های خدمت رسان، گفت: واحدهای تولیدی نباید به هیچ وجه تحت فشار باشند.
وی با بیان اینکه لزوم وصول به موقع بدهی جاری شرکت های خدمات رسانی همچون گاز می تواند به تکمیل پروژه های عمرانی کمک کند، ادامه داد: با همین اعتبارات به زودی شهرک فولاد با ۷۰ واحد تولیدی گازرسانی خواهد شد.
عظیمی در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت کمک به بخش خصوصی و به ثمر رسیدن سرمایه گذاری ها، ‌خاطرنشان کرد: بیشترین زمین های واگذاری شده برای صنعت در سال ۹۷ بوده، به گونه ای که حدود ۲۳۷ قطعه زمین در مساحتی بیش از ۱۲۰ هکتار برای سرمایه گذاری واگذار شده ‌است و امیدواریم در این فضا، رویش ها در صنعت بیش از ریزش ها باشد.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز در این نشست از پرداخت هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال ۹۷ به دو هزار و ۴۲۵ واحد تولیدی خبر داد و گفت: ۳۷۱ میلیارد تومان این تسهیلات به ۲۱۵ واحد صنعتی از طریق این کارگروه پرداخت شده است.
"‌محمدرضا علمدار یزدی" ‌ادامه داد: از ابتدا‌ی تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکنون، این کارگروه ۷۳ جلسه اصلی، ۱۰۵ جلسه کمیته تخصصی و هزار و ۱۴۶ نشست کارشناسی با سه هزار و ۸۱۶ مصوبه در قالب بررسی سه هزار و ۷۹۴ پرونده داشته است.
علمدار در پایان خاطرنشان کرد: از مجموع ‌این مصوبات به منظور تسهیل و رفع موانع تولید استان ۸۳ درصد مصوبه ها مربوط به مسائل بانکی، شش درصد تأمین اجتماعی، چهار درصد امور مالیاتی و هفت درصد گاز، برق و سایر ‌موارد بوده است.
گفتنی است در این نشست موضوع نحوه وصول بدهی برخی شرکت های صنعتی و تولیدی به شرکت گاز استان و نیز مصوبات جدید بانک ها برای پرداخت تسهیلات جدید به ۵۱ واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و گردشگری استان به مبلغ ۱۵۹ میلیارد تومان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا