برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در هلال احمر شهرستان یزدسرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد از بر پایی نمایش عکس با موضوع عفاف و حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب در محل این جمعیت خبر داد.

حسین مجیبی فر همچنین عنوان کرد : حجاب و پوشش اسلامی، آثار و فواید فراوانى در جامعه دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به آرامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی و استواری اجتماع  اشاره کرد که کرامت، عفت و وقار زنان و دختران نتیجه حجاب است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را اهمیت مقوله حجاب و عفاف در جامعه از دیدگاه اسلام بیان کرد و افزود در قرآن کریم وسیره معصومین علیهم السلام هم در زمینه رعایت حجاب به عنوان یک پدیده اجتماعی تأکید شده است، و در این

نمایشگاه نیز مجموعه‌ای از آیات، روایات، احادیث و وصیت‌نامه‌های شهدا، با موضوع عفاف و حجاب در قالب عکس و پوستر به تصویر کشیده شده که نشانه اهمیت این مقوله از دیدگاه اسلام است.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد افزود : حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بـشرى و بـویژه جوامع اسلامى مطرح اسـت. همواره این دو واژه در کنار هم بـه کار بـرده مى شوند و در نگاه اول بـه نظر میآید هر دو بـه یک معنا بـاشند, اما با جستجو در متون دینى و فرهنگنامه ها بـه نکته قابـل توجهى مى رسیم و آن تفاوت این دو واژه است.

وی بیان کرد:  گسترش فرهنگ حجاب و عفاف و حفظ ارزشهای اسلامی بعنوان مهم‌ترین وظیفه‌ای است که همه باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم چون پیام خون شهداء دفاع از ارزشهاست و حجاب و عفاف از بزرگترین ارزش‌ای جامعه اسلامی محسوب می‌شوند .

حسین مجیبی فر در پایان هدف از برپایی نمایشگاه را تبیین سبک زندگی و اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب دربین اعضا و پرسنل دانست و گفت : در این نمایشگاه پوستر و عکس در مرتبط با اهمیت حفظ حجاب و عفاف به مدت دو روز در معرض دید عموم قرار گرفته است که با استقبال خوبی مواجه بوده است.

برچسب‌ها : جمعیت هلال احمرکاربران آنلاین

نظرهای کاربران