مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت:

اجرای طرح پیش سردگذاری لاشه های دام در تمامی کشتارگاه های سراسر استان یزددکتر علی اکبر حدادزاده در جلسه ای که به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص وظایف سازمان ها و ارگان های مرتبط جهت مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برگزار شد اعلام کرد: طرح پیش سردگذاری لاشه های دام در تمامی کشتارگاه های سراسر استان یزد به اجرا در می آید.

مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت:طرح پیش سردگذاری لاشه های دام در تمامی کشتارگاه های سراسر استان یزد به اجرا در می آید.

دکتر علی اکبر حدادزاده در جلسه ای که به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص وظایف سازمان ها و ارگان های مرتبط جهت مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برگزار شد اعلام کرد: طرح پیش سردگذاری لاشه های دام در تمامی کشتارگاه های سراسر استان یزد به اجرا     در می آید.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت پیش سردگذاری تصریح کرد: به منظور پیشگیری از انتقال و شیوع انواع بیماری های دامی و مشترک، بخصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو اجرای پیش سردگذاری لاشه های دام ضروری می باشد. در همین راستا طرح پیش سردگذاری لاشه ها در تمامی کشتارگاه های استان یزد اجرایی می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: سامانه پیش سرد از اواخر سال گذشته در کشتارگاه های صنعتی دام شهرستان اشکذر و مجتمع کشتارگاهی معین دام شهرستان مهریز آغاز شد و در ادامه پیش سردگذاری لاشه های دام در کشتارگاه های شهرستان های میبد، اردکان و خاتم از خرداد ماه سال جاری به اجرا درآمد.

دکتر حدادزاده از اجرای طرح پیش سردگذاری در بقیه ی کشتارگاه های استان خبر داد و افزود: از تیر ماه امسال شاهد اجرای کامل طرح مذکور در سراسر استان یزد خواهیم بود که گام مهمی در جهت ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه به شمار می رود.

وی در پایان یادآور شد شهروندان گوشت دارای مهر و برچسب دامپزشکی را با اطمینان از سلامت دام مصرف نمایند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه کشتار یا عرضه غیر مجاز گوشت مراتب را جهت پیگیری از طریق شماره تلفن 1512 با دامپزشکی در میان بگذارند.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران