اطلاعیه

اطلاعیهبا توجه به وقوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خطاب به مرغداران صنعتی خصوصا واحدهای پرورش مرغ تخم گذار، استان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:

اطلاعیه

با توجه به وقوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خطاب به مرغداران صنعتی خصوصا واحدهای پرورش مرغ تخم گذار، استان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:

  1. ضمن رعایت شرایط کامل بهداشتی و قرنطینه ای با نصب توری و بسته نگه داشتن همیشگی درب انبار دان اجازه ورود پرندگان آزاد پرواز به انبار را ندهید.

  2. از ایجاد هرگونه جاذبه برای پرندگان وحشی مانند ریخت و پاش دان و آب در محوطه مرغداری خوداری نموده و از ورود هرگونه پرنده وحشی به محوطه مرغداری جلوگیری نمایید.

  3. تلفات خود را در چاه تلفات یا در کوره لاشه سوز به صورت بهداشتی معدوم سازی نمایید و از رها کردن تلفات در فضای بیرون سالن (اعم از داخل مرغداری یا خارج آن) به نحوی که در دسترس پرندگان وحشی و سایر حیوانات قرار گیرد که خود باعث انتشار گسترده آنفلوانزای پرندگان می شود خودداری فرمایید.

  4. کود پایان دوره را در سالن جمع آوری و سالم سازی نمایید، به این صورت که پس از خیس  کردن حداقل به مدت 14 روز زیر پلاستیک نگه داری کرده و سپس از سالن خارج کنید.

  5. از هرگونه تردد غیر ضروری به سالن مرغداری جلوگیری به عمل آورید.

  6. تمام خودروها و وسایل ورودی و خروجی از واحد خود را به طور کامل ضدعفونی نمایید.

  7. دان مورد نیاز واحد خود را یکجا قبل از جوجه ریزی از محل مطمئن تهیه کنید.

  8. برای جلوگیری از انتشار بیماری آنفلوانزا به محض بروز تلفات، شبکه دامپزشکی شهرستان را مطلع نمایید.

  9. از شانه های تخم مرغ نو و مطمئن برای حمل تخم مرغ استفاده نمایید.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران