سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد خبر داد :

برگزاری دوره غارپیمایی تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان یزدسرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد از برگزاری دوره غارپیمایی با حضور اعضا تیم امداد و نجات کوهستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان یزد / حسین مجیبی فر سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : این دوره که پیش نیاز دوره های پیشرفته می باشد به همت اعضا تیم امداد و نجات کوهستان بمدت دو روز (بصورت تئوری و عملی) و مدرسی آقای سعید کفشگیری  از استان گلستان  برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت : سر فصل های تدریس در این دوره از جمله : انوع غارها ، تزئینات داخلی غارها، پوشاک و تجهیزات غارپیمایی ، تجهیزات انفرادی مورد نیاز در غار ، اصول راهپیمایی در غار ، تغذیه  - بهداشت و عکاسی در غار ، تاریخچه غارنوردی در ایران و جان و غیره  .... بوده است .

مجیبی فر بیان کرد :  همچنین مباحث عملی این دوره در غار شیدور واقع در جاده تنگ چنار شهرستان مهریز بمدت یک روز  باحضور همه اعضا و تجهیزات لازم برگزار شد.

وی بیان کرد :  عمق این غار بيش از ٢٠ متر و به طول حدودا ١٥٠ متر ودماي هوای آن ٢٣ درجه و رطوبت ٨٧ درصد و  مشتمل بر ٥ تالار اصلي و چندين فرعي می باشد.

این مقام مسئول افزود : در پایان از  شرکت کنندگان آزمون گرفته  و به قبول شدگان مدرک رسمی از فدراسیون کوهنوردی اعطا خواهد شد.
برچسب‌ها : جمعیت هلال احمرکاربران آنلاین

نظرهای کاربران