پروژه «اما واتسون» جهانی شد + (تصاویر)«اما واتسون» بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» برای ترویج کتاب‌خوانی در ایستگاه‌های مترو و اماکن عمومی کتاب قایم می‌کند. این پروژه همزمان با روز جهانی زن (چهارشنبه ۸ مارس) در ۲۶ کشور اجرا شده است.


 
 
«اما واتسون» بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» برای ترویج کتاب‌خوانی در ایستگاه‌های مترو و اماکن عمومی کتاب قایم می‌کند. این پروژه همزمان با روز جهانی زن (چهارشنبه ۸ مارس) در ۲۶ کشور اجرا شده است.
پروژه قایم کردن کتاب «بازیگر هری پاتر» جهانی شد + (تصاویر)
به گزارش ایسنا، «بی.بی.سی» نوشت: «اما واتسون» که یک باشگاه کتاب‌خوانی به نام «خود مشترک ما» دارد، از سال ۲۰۱۲ پروژه «کتاب‌ها در زیرزمین» را راه‌اندازی کرد. او در وسایل نقلیه عمومی مخصوصا ایستگاه‌های مترو، کتاب‌هایی را قایم می‌کند تا افرادی که آن‌ها را پیدا می‌کنند به رایگان آن‌ها را بخوانند.
 
پروژه قایم کردن کتاب «بازیگر هری پاتر» جهانی شد + (تصاویر)
لندن

این پروژه که چهارشبه هشتم مارس، همزمان با روز جهانی زن نام «پری‌های کتاب» را به خود گرفته، در ۲۶ کشور دنبال شده و حالا دیگر برنامه‌ای بین‌المللی است.

«اما واتسون» که در فیلم‌های اقتباسی «هری پاتر» نقش «هرمیون» را ایفا کرده، طی هفت سال گذشته هر هفته ۲۵۰ کتاب را در ایستگاه‌های مترو لندن جا می‌گذارد. در تمام این کتاب‌ها  دست‌خط این بازیگر جوان دیده می‌شود که برای خواننده آرزو کرده از مطالعه کتاب لذت ببرد.