معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در شورای آموزش و پرورش این شهرستان:

کمک به آموزش و پرورش را از وظایف خود میدانیممعاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در اولین حضور خود در شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: این نهاد تنها دستگاهی است که دولت نگاه هزینه کرد به آن ندارد و کمک به آموزش و پرورش را وظیفه خود میدانیم.

حمید رضا حجازی به گزارش خبرنگار یزد فردا در طبس: سید مهدی طلایی آموزش و پرورش را یکی از مهمترین بخش ها در سندتوسعه شهرستان طبس دانست و گفت: این نهاد یک کارخانه انسان سازی است که حرف اول را در مدیریت می زند و همه ما محصول همین سیستم هستیم.
سید مهدی طلایی مقدم در اولین حضور خود در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان طبس قبل از اتمام جلسه شورا مشکل نیمکت مدارس را که از طرف امام جمعه و معاون مدیر کل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان طبس مطرح شده بود حل کرد و مصوب شده طبق هماهنگی وی با نماینده ایمیدرو در شهرستان طبس 600 نیمکت به ارزش 300 میلیون ریال توسط آموزش و پرورش شهرستان طبس خریداری شود.
امام جمعه طبس نیز با تاکید بر موفقیت آموزش و پرورش این شهرستان و همچنین رشد قبولی های دانش آموزان در کنکور سراسری گفت: افزایش علم در اسلام اهمیت دارد و امام و رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید داشته اند زیرا بنای توسعه، علم و آموزش و پرورش است و اگر ملتی بخواهد آزاد و مستقل باشد باید به علم و دانش دست پیدا کند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم مهاجریان خواستار توسعه مدارس در روستاها شد چراکه یکی از دلایل کوچ روستائیان به شهرها نبود مدرسه است که این به مصلحت نیست.
وی کمبود نیرو، فرسوده بودن برخی مدارس و امکانات آموزشی را نیز از جمله مشکلات آموزش و پرورش شهرستان طبس دانست که نیاز است به مقامات کشوری منعکس شود.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس نیز گفت: در دولت تدبیر و امید شاهد تحولات زیادی در این سیستم بوده ایم و کمک به آموزش و پرورش کمک به ساخت کل اجتماع است.
محمود جلالی افزود: بسیاری از مجوزهایی که آرزوی ما بوده در این دولت محقق شده است.
وی اخذ مجوز تاسیس مدارس استعدادهای درخشان در طبس، اهدا 3000 سبد کالایی به دانش آموزان بی بضاعت، اخذ مجوز دو باب مدرسه عشایری و اخذ مجوز هنرستان فنی خواهران را برخی از اقدامات اخیر این مدیریت برشمرد.
مدیر آموزش و پرورش طبس گفت: این مدیریت سه سال متوالی به عنوان نماینده استان خراسان جنوبی در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور شرکت می کند.
وی ادامه داد: امسال دانش آموز طبسی توانست به مجلس دانش آموزی ایران راه پیدا کند و همچنین کتاب تفکر و سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز به دروس مدارس افزوده شده است.
جلالی با بیان برخی مشکلات این دستگاه گفت: آموزش و پرورش نیاز به نگاه ویژه دارد
وی کمبود نیرو را یکی از مشکلات جدی آموزش و پرورش طبس اعلام کرد و افزود: در دوسال گذشته خروجی های زیادی داشته ایم و تنها 50 نفر جذب شده اند در حالی که افزایش ورودی دانش آموزان را شاهد بودیم.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش طبس گفت: به خاطر کمبودنیرو نتوانستیم معاون برخی مدارس دولتی را که در اولویت هستند تامین کنیم. اما در خصوص مدارس غیر دولتی موضوع کمبود نیروی انسانی را در خرداد ماه به آن مدارس اعلام کردیم که اکثر آنها مسئله را مدیریت کرده و به مشکل نخوردند ولی تعدادی از مدارس غیردولتی نیز نتوانستند این مسئله را که قبلا به آنها اعلام شده بود را تدبیر کنند.
وی گفت: اگر مبلغ هفت میلیارد تومان به آموزش و پرورش طبس تزریق شود بسیاری از مشکلات این مدیریت برطرف خواهد شد.
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران