ترويج مسائل ضد فرهنگي، از بين رفتن حريم خصوصي از جمله پيامدهاي منفي شبكه هاي اجتماعي استیزدفردا"سرویس اجتماعی "حوادث"خبرهای پلیسی استان یزد - يزد- جانشين فرماندهي انتطامي شهرستان ابرکوه ترويج مسائل ضد فرهنگي، از بين رفتن حريم خصوصي افراد و خانواده و همچنين نشر اكاذيب را از جمله پيامدهاي منفي شبكه هاي اجتماعي دانست . 

 به گزارش واحد دریافت خبر یزدفردا"، سرهنگ "محمدرضا زنگوئي" در همايش پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي که در فرمانداري اين شهرستان و در جمع تعدادي از بانوان شهرستان برگزار شد، به فرصت ها و استفاده صحيح از فضاي مجازي و دنياي اينترنت اشاره کرد و گفت: اگر از اين فضا به طور صحيح استفاده نشود به تهديد تبديل شده و خطرات جبران ناپذيري را در پي خواهد داشت.
وي، با اشاره به تهديدات و آسيب هاي شبكه هاي اجتماعي افزود: ايجاد وابستگي شديد به فضاي مجازي از مهمترين آسيبها است كه مي تواند مشكلات جدي تحصيلي و خانوادگي براي كاربران ايجاد كند، سرد شدن روابط خانوادگي و عاطفي و مشلات جسمي و روحي از ديگر آسيب ها است.
زنگويي، فريب و كلاهبرداري از كاربران، افسردگي، نشر مطالب کذب را از ديگر پيامدهاي منفي استفاده از شبكه هاي اجتماعي برشمرد و افزود: در صورت آگاه نبودن از نحوه استفاده از اطلاعات و جدي نگرفتن هشدارها، زمينه براي سو استفاده فراهم خواهد شد.
در ادامه همايش "دشتکيان" دادستان دادسراي عمومي وانقلاب شهرستان افزود: هيچ لايه پنهاني در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي وجود ندارد و برخي افراد وقت خود را صرف كار با شبكه هاي اجتماعي مي كنند كه ناخواسته مورد سو استفاده قرار مي گيرند.
وي بي احتياطي، سهل انگاري و عدم توجه به هشدارهاي پليسي را باعث پيش آمدن مشکلاتي براي مردم عنوان کرد و اظهار داشت: مسلماً اگر مردم با آگاهي کامل و دقت بيشتر عمل کنند و در هر موضوعي از افراد کارشناس و متخصص آن حوزه مشورت نمايند کمتر دچار آسيب خواهند شد.
دشتکيان در خاتمه همايش به شبکه هاي اجتماعي موبايلي و بازي هاي رايانه اي اشاره و به تهيدات و آسيبهاي موجود در اين فضا پرداخت و از  خانواده ها خواست که اطلاعات شخصي و عکس هاي خانوادگي خود را در اين شبکه هاي موبايلي رد و بدل نکنند زيرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در اين شبکه هاي اجتماعي موبايلي وجود دارد.

برچسب‌ها : پلیسکاربران آنلاین

نظرهای کاربران