رییس نظام مهندسی شهرستان میبد گفت: شیوع ویروس کرونا با وجود ایجاد مشکلاتی برای مردم سبب برنامه ریزی بیشتر برای تکمیل سامانه‌های الکترونیکی سازمان‌ها به ویژه این تشکل و کاهش رفت و آمدهای مرتبط به پیگیری امور اداری و پاسخگویی ۴۸ ساعته به شهروندان شد.

یزدفردا: محمدحسین صباغی فیروزآبادی یکشنبه شب در آستانه روز مهندس ( پنجم اسفند ماه) در نشست خبری با خبرنگاران افزود: ایجاد سامانه‌های مشترک و ارتباط  الکترونیکی بین نهادها به خصوص شهرداری و نظام مهندسی موجب ایجاد دگرگونی و تسریع در به سرانجام رساندن پرونده‌های اداری می‌شود.

وی یادآور شد:  ویروس کرونا بر روی خیلی مشاغل و زندگی روزمره مردم تاثیر داشت ولی با این حال موجب روی دادن اتفاق‌های مهم و درس گرفتن و برداشتن گام‌هایی به سمت ارتقای شبکه‌ها و سامانه‌ها و فنی‌تر شدن و به روز شدن آموزش ها شد.

رییس نظام مهندسی میبد در ادامه با اشاره به زلزله خیز بودن کشور گفت: باید با فرهنگ سازی  و به کمک رسانه‌ها استفاده از دانش نظام مهندسی و به کارگیری اصولی ابزار و مصالح و مواد اولیه به ساختمان سازی ایمن با صرف پنج درصد هزینه ساخت را در جامعه رواج داد.

صباغی فیروزآبادی در پاسخ به سووال خبرنگاران نیز با اشاره به اینکه بیشتر  مردم خود سازنده ساختمان‌ها هستند ، نسبت به  فرهنگ سازی ساخت و ساز ایمن ، وقت گذاشتن و دقت در ساختمان سازی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: در همه جا حتی در دریا با رعایت شرایط و اصول و استفاده از انواع مواد اولیه و مصالح با توجه به فضا و محیط جغرافیایی و مقاومت زمین می‌توان به صورت ایمن ساختمان‌سازی کرد.

این مسوول همچنین در مورد مسکن مهر گفت: با وجود  ایرادها و کم کاری‌ها و نبود اجرای مناسب پروژه مسکن مهر ، نباید نقاط قوت آن را نیز نادیده گرفت ، این پروژه تجربه‌ای برای برنامه ریزی طرح ملی مسکن با نظارت بنیاد مسکن و سازمان مهندسی شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا