دبیر علمی نخستین همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان از چاپ مقالات برتر این همایش در مجلات معتبر مورد تأیید وزارت علوم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه آیت‌الله حائری میبد، دکتر سامان قاسمی فیروزآبادی گفت: مقالات برگزیده همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان با همکاری انجمن ایرانی تاریخ در شماره اختصاصی فصلنامه علمی ـ پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی به چاپ می‌رسند.

وی با اشاره به طولانی بودن روند آماده‌سازی مقالات برای چاپ در نشریات معتبر علمی و ضرورت انتشار مقالات برتر پیش از زمان برگزاری همایش در آبان امسال افزود: مقالاتی که تا پایان تیرماه به دبیرخانه همایش مطالعات ایران باستان ارسال و مراحل داوری آن‌ها نهایی شود از اولویت چاپ در فصلنامه علمی ـ پژوهشی برخوردار خواهند شد.

قاسمی همچنین تصریح کرد: تمامی مقالات پذیرفته‌شده در این همایش با ثبت قطعی در پایگاه سیویلیکا و نمایه شدن در کنسرسیوم محتوای ملی، امتیاز علمی ارائه مقاله را دریافت کرده و در مجموعه مقالات نخستین همایش بین¬المللی مطالعات ایران باستان به چاپ می رسند.

وی بابیان این که تاکنون اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاه پکن و تورنتوی کانادا برای حضور در همایش اعلام آمادگی کرده‌اند، یادآور شد: با توجه به حضور فعال اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌های ساپینزای رم ایتالیا، لندن، پاریس و دانشگاه گوتینگن و برلین آلمان و همچنین دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، پژوهشگاه علوم انسانی و مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی در جمع اعضای کمیته علمی همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان، پیش‌بینی می‌شود این همایش با استقبال خوب محققان و پژوهشگران فعال در این حوزه علمی روبه‌رو شود.

قاسمی در ادامه به پیوستن مرکز اسناد فرهنگی آسیا و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به جمع حامیان همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان اشاره و تصریح کرد: از زمان انتشار فراخوان همایش در نیمه فروردین امسال تاکنون سه مقاله در حوزه ادیان و اساطیر به دبیرخانه همایش ارسال‌شده که مراحل داوری آنها در حال انجام است.

دبیر علمی همایش مطالعات ایران باستان آخرین‌مهلت ارسال چکیده و متن کامل مقالات را پایان مرداد امسال اعلام کرد و افزود: اطلاعات مربوط به شیوه‌نامه تألیف مقاله و چگونگی ارسال آن در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به نشانی  http://conf.isc.gov.ir/ibas/fa95  و همچنین پایگاه اینترنتی دانشگاه آیت‌الله حائری میبد به نشانی http://haeri.ac.ir/conf/icais  قرار دارد.

گفتنی است، نخستین همایش بین‌المللی «مطالعات ایران باستان» با محوریت اندیشه سیاسی و ادیان و اساطیر و با همکاری مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی، دانشگاه تهران، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، انجمن ایرانی تاریخ، مرکز اسناد فرهنگی آسیا، پایگاه اسنتادی علوم جهان اسلام، سیویلیکا و بنیاد میبدی، روزهای دوازدهم و سیزدهم آبان 1395 در دانشگاه آیت‌الله حائری میبد برگزار می‌شود.


  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا