یزدفردا"شهرستان خاتم قطب پرورش دام سبک در استان یزد می باشد به گونه ای که این شهرستان از قابلیت بالایی برای پرورش و صادرات دام سبک برخوردار است.

شهرستان خاتم قطب پرورش دام سبک در استان یزد می باشد به گونه ای که این شهرستان از قابلیت بالایی برای پرورش و صادرات دام سبک برخوردار است. به همین دلیل اداره کل دامپزشکی استان یزد توجه ویژه ای به این شهرستان داشته و در همین راستا برنامه های کارآمدی تاکنون در سطح شهرستان خاتم به اجرا درآمده است.

دکتر حدادزاده ضمن اشاره به وجود بیش از  200000 راس دام سبک در شهرستان خاتم تصریح کرد: کنترل بهداشتی و پیشگیری از بیماری های دامی به خصوص بیماری تب مالت از اولویت های دامپزشکی استان در شهرستان خاتم است.

این مقام مسئول در پایان از کاهش 60 درصدی ابتلاء به بیماری تب مالت در شهرستان خاتم خبر داد و افزود: خوشبختانه در نتیجه ی        همکاری های بین بخشی در شهرستان خاتم و با تلاش های ارزنده ی پرسنل خدوم دامپزشکی این شهرستان در زمینه پوشش حداکثری دام ها بر علیه تب مالت داشته اند، شاهد کاهش چشمگیر شیوع این بیماری مشترک بوده ایم که تاثیر بسزایی در تامین سلامت شهروندان شهرستان خاتم داشته است.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا