مرتضي رضائيان فیروزآبادی

یزدفردا: مرتضي رضائيان فیروزآبادی:يورش رژيم اشغالگر قدس به نوار غزه موجب شد تا افکار عمومي جهان بار ديگر اخبار مربوط به مظلوميت مردم فلسطين و ددمنشي‌هاي رژيم جنايت‌پيشه صهيونيستي را در کانون توجه خود قرار دهد. درباره اين اقدام، گفتني است:

1. رژيم صهيونيستي پس از ناکامي در جنگ 33 روزه و نيز22روزه، حيثيت نظامي و امنيتي خود را به شدت برباد رفته مي‌ديد؛ چه اين‌که به‌رغم تبليغات پرطمطراق، نتوانست در برابر گروه جهادي حزب ا... و نيروهاي مقاومت فلسطين ايستادگي کند و با وجود برخورداري از تجهيزات مدرن نظامي و کمک‌هاي ميلياردي کشورهايي چون امريکا، شکست‌هاي عبرت‌آموزي را تحمل کرد. اين شکست‌ها روحيه مردم و نظاميان صهيونيستي در داخل و هواداران آن‌ها در خارج را هم بسيار تضعيف کرد و به آنان فهماند که صرف برخورداري از امکانات پيشرفته مادي و نظامي، نمي‌تواند ضامن پيروزي باشد بلکه اين نيروي ايمان و حق‌طلبي است که مي‌تواند طعم تلخ شکست را به مدعي‌ترين ارتش‌ها هم بچشاند. از همين رو ارتش صهيونيستي مترصد فرصتي بود تا شايد با تهاجمي ديگر، بتواند بخشي از حيثيت بر باد رفته خود را بازيابد. به همين سبب اين ايام را برگزيد تا در وضعيتي که دولت سوريه به‌عنوان يکي از محورهاي اصلي مقاومت و حلقه واسط بين ايران و گروه‌هاي حماسي، درگير جنگ با مزدوران خارجي و فريب‌خوردگان داخلي است، بتواند به عرض اندام بپردازد؛ اما به لطف خدا اين بار هم برنامه‌هاي صهيونيست‌ها نقش بر آب شد و نيروهاي مقاومت فلسطين توانستند با ساقط‌کردن جنگنده، پهپاد و هلي‌کوپتر اشغالگران همچنين شليک موشک‌هايي- که رژيم صهيونيستي آن را ايراني مي‌خواند- به اعماق سرزمين‌هاي اشغالي براي نخستين بار رعب و وحشتي فراگير را بر سران اشغالگر تحميل کنند؛ به‌گونه‌اي که از سر استيصال، خواهان آتش‌بس فوري شدند!

2. نظام سلطه براي تمهيد تجاوز صهيونيست‌ها از شگردهاي سياسي غافل نشد و کوشيد با انداختن برخي جناح‌هاي مقاومت فلسطين در دام سران خائن عرب از جمله قطر و عربستان، اهداف شيطاني خود را در پوشش آن‌ها پي‌گيرد و در اين راستا تا حدود قابل‌توجهي موفق شد؛ چه اين‌که توانست رابطه گروه‌هايي چون حماس را با دولت سوريه کم‌رنگ يا به کلي قطع کند. متأسفانه حماس با ناديده‌گرفتن نقش استراتژيک دمشق در جريان تجاوز قبلي رژيم اشغالگر به غزه که به‌رغم خيانت سران عرب، با تمام توان به کمک مبارزان فلسطيني آمده بود، مرتکب اشتباهي بزرگ شد. از سوي ديگر اقداماتي خائنانه از سوي برخي دولت‌هاي مرتجع عربي برضد فلسطينيان صورت گرفت و آن‌گونه که برخي رسانه‌ها افشا کرده‌اند، امير قطر در سفر اخير خود به نوار غزه، اقلامي همچون ساعت و... به نيروهاي برجسته فلسطيني اهدا کرده که در درون آن‌ها ردياب‌هايي به صورت بسيار حرفه‌اي تعبيه شده بوده است و در اثر همين ردياب‌ها رژيم اشغالگر توانست با دغدغه کم‌تري اهداف مورد نظر خود را به‌ويژه در روز آغازين حمله شناسايي کند. البته چنين خيانتي از اين جماعت پرمدعا تازگي ندارد؛ عجيب نيست چه اين‌که همينان در جريان دفاع جانانه حزب ا... لبنان در برابر تجاوز ارتش رژيم اشغالگر، به صراحت حتي دعا کردن براي پيروزي حزب ا... را حرام اعلام کردند. تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل!

3. احتمال دارد رژيم صهيونيستي درصدد بوده تا با حملات فراگير خود، نيروهاي مقاومت فلسطين را زمين‌گير کند و سپس با خيالي آسوده‌تر به جنگ نيروهاي مقتدر حزب ا... لبنان برود تا در مراحل بعدي و در صورتي‌که به فرض بسيار ضعيف، هوس حمله به جمهوري اسلامي را در سر پروراند، بتواند از پاسخ بازوهاي قدرتمند جمهوري اسلامي ايران در اطراف خود در امان بماند؛ اما تجربه‌هاي چند جنگ اخير به اين رژيم نشان داد که وقتي در مقابله با اهرم‌هاي ايران اين‌گونه تلفات سنگين را تحمل مي‌کند، هرگز نخواهد توانست با منبع اصلي قدرت مبارزان يعني ايران اسلامي مبارزه کند و در صورت هرگونه اقدام حماقت‌آميز، بنيان خود را بر باد خواهد داد.

4. برخي سران از جمله رئيس‌جمهور مصر و نخست‌وزير ترکيه تجاوز اسرائيل را محکوم و با فلسطينيان ابراز همدردي کردند اما نبايد فراموش کنند که تلاش‌هاي آنان در حمايت از تروريست‌هاي مخالف با نظام سوريه که موجب شروع جنگي فرسايشي در اين کشور و در نتيجه کاهش امکان سوريه براي ياري‌رساني به جبهه مقاومت شده، خود خيانتي بزرگ در حق آرمان مردم مظلوم فلسطين به شمار مي‌آيد. به‌راستي مصر، ترکيه، قطر، عربستان و ديگر کشورهايي که با شتابزدگي به مصاف با نظام سوريه برخاسته‌اند و از هيچ‌گونه کمک مادي و نظامي به مخالفان دولت بشار اسد مضايقه نمي‌کنند، چرا در برابر دشمن اصلي جهان اسلام و تجاوز آن اقدامي عملي انجام نمي‌دهند؟ و چرا زرادخانه‌هاي خود را به جاي اين‌که در اختيار جنگ‌طلبان مخالف سوريه قرار دهند، در اختيار فلسطينيان قرار نمي‌دهند؟ مگر از ديد اينان، اهميت جنايت‌هاي رژيم سفاک صهيونيستي برضد مردم ستمديده غزه، کم‌تر از حوادثي است که در سوريه رخ مي‌دهد؟! چگونه است که بدون هيچ مبناي عقلي و شرعي، عليه دولت هم‌کيش خود در سوريه شميشرها را از رو بسته اما در برابر کفار حربي صهيونيست، به مبهم‌گويي و اقدامات نمايشي بسنده کرده‌اند؟! مقايسه مواضع مرسي، اردوغان و هم‌مسلکان در بحران سوريه و حمله به غزه نشان مي‌دهد که موضع‌گيري‌هاي کنوني آن‌ها عليه تل‌آويو چندان واقعي و کاربردي نيست و بيش‌تر براي رهايي از فشار افکار عمومي جهان اسلام است.

5. سران مقاومت فلسطين اگر فارغ از القائات شيخ‌نشين‌هاي عربي تامل کنند، در مي‌يابند که دوست واقعي آنان ايران و سوريه هستند نه امثال قطر و عربستان؛ زيرا در دوران جنگ 22روزه قبلي هم تنها ايران و سوريه بودند که با تمام قوا به حمايت از آن‌ها برخاستند و با تلاش‌هاي متعددي که برخي از آن‌ها قابليت بازگويي نداشت، نه‌ تنها مانع تحقق خواست صهيونيست‌ها در سرنگوني دولت منتخب فلسطيني شدند بلکه زمينه‌اي را فراهم آوردند که حماس بتواند سيلي‌هاي محکمي بر چهره دشمنان جهان اسلام بنوازد.

6. در جريان يورش قبلي صهيونيست‌ها- و نيز تجاوز جديد- به نوار غزه، اغلب رسانه‌ها حتي رسانه‌هايي که با ثروت دولت‌هاي اسلامي اداره مي‌شوند- همچون الجزيره، العربيه و...- به پوشش جهت‌دار اخبار جنگ پرداختند و به جاي دفاع از ملت فلسطين، به دفاع از متجاوز و در خوش‌بينانه‌ترين حالت به سکوت و بي‌طرفي بسنده کرده بودند؛ در آن اوضاع تنها معدود رسانه‌هايي از جمله رسانه‌هاي متعلق به جمهوري اسلامي با تمام توان به افشاي ماهيت متجاوز صهيونيست‌ها پرداختند و کوشيدند تا در حد امکان، افکار عمومي جهان را با ماهيت جنگ‌طلب اين غده سرطاني آشنا سازند. طبيعي است اقداماتي اين‌چنين باعث شد مدعيان آزادي بيان از پخش برنامه‌هاي ايراني از کانال‌هاي ماهواره‌اي خود جلوگيري کنند تا صداي روشنگرانه مردم ايران به گوش حق‌طلبان جهان نرسد و دشمنان بتوانند با القاء اخبار کذب و قلب واقعيت‌ها، آسان‌تر از قبل، صهيونيست‌ها را مظلوم و فلسطينيان را متجاوز معرفي کنند؛ اقدامي که در غياب رسانه‌هاي روشنگر ايراني توانسته‌اند به‌خوبي به آن دست يابند.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا