یزدفردا:دو تن از سرکردگان افراد مسلح دستگیر شده در لبنان، در جریان بازجویی‌ها، جزئیات جدیدی از طرح گروهک تروریستی داعش برای تشکیل امارت در لبنان را افشا کردند.

 
به گزارش فارس، یک منبع نظامی عالرتبه لبنان با بیان اینکه بازجویی‌ها از «عماد جمعه» و «احمد میقاتی» از سرکردگان افراد مسلح و شماری دیگری از بازداشت شدگان ابعاد بیشتری از طرح گروهک تروریستی داعش را روشن کرد، افزود: بازجویی‌ها نشان داد افراد مسلح برای تحقق طرح تشکیل امارت در لبنان، می‌خواستند از منطقه مرزی عرسال،‌ عملیات زمینی خود را به سمت شهر «الهرمل» و از آنجا به سوی «الضنّیة» و شهر «طرابلس» به پیش ببرند تا با اشغال مناطق تا دریای مدیترانه، امارت موسوم به «دولت اسلامی» را در مناطق اشغال شده اعلام کنند. آنها قصد داشتند شیعیان و مسیحیان را با هدف متصل کردن منطقه «البقاع» به شهر «طرابلس» مجبور به مهاجرت کنند.
 
گزارش روزنامه الجمهوریة لبنان حاکی است که در جریان بازجویی‌ها مشخص شد که میقاتی و جمعه وابسته به گروهک جبهه النصره نبوده بلکه با گروهک تروریستی داعش در ارتباط بوده و مستقیما دستورات خود را از داعش می‌گرفتند. ارتش لبنان هم اکنون در آستانه دستگیری مغز متفکر این گروهک در خاک کشورش است.
 
یک منبع نظامی آگاه لبنانی تاکید کرد که بازجویی از جمعه و میقاتی پرده از توطئه افراد مسلح برای هدف قرار دادن ارتش و مقدمه چینی برای اعلام امارات مزعوم خود برداشت. آنها قصد داشتند از طریق جنگ روانی و رسانه‌ای از یک طرف و حمله نظامی به ارتش و دعوت به جدایی نیروها از این نهاد نظامی از طرف دیگر به هدف خود برسند ولی ارتش به سرعت متوجه این توطئه شده و هسته‌ها را یکی پس از دیگری تفکیک کرد. اعترافات بازداشت شدگان نیز  سهم بسزایی در خنثی سازی توطئه‌ها و دستگیری عناصر شبکه‌ها داشت.
 
بر اساس این گزارش شبکه تحت فرماندهی میقاتی در الضنیه و ارتفاعات این منطقه قرار بود نقش برجسته‌ای در برقراری ارتباط فیزیکی بین طرابلس و البقاع ایفا کند.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پروانه انتشار

پایگاه خبری
به موجب ماده 13 قانون مطبوعات

مصوب 1364/12/28مجلس شورای اسلامی
پروانه انتشار پایگاه خبری "یزدفردا "

در زمینه " اقتصادی،سیاسی"

به زبان "فارسی"

به شماره

ثبت "76093"

صادر گردید .

value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
مخاطبان آن لاین یزدفردا -فرداییان همیشه همراه یزدفردا در سراسر جهان

محتویات این صفحه را به زبان  مورد نظر خود ترجمه کنید

This page is translated into your language 

   •  پایگاه خبری" یزدفردا" نظراتی را که حاوی توهین باشد منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود با حروف لاتین خودداری نمائید.
  • نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
  •  ایمیل  "info@yazdfarda.com" پل ارتباطی مخاطبان با یزدفرد و آماده دریافت نظرات،گزارش ها ومسنندات خبری شماست.

 

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا