یزدفردا " علی بهادری جهرمی،‌ سخنگو و دبیر هیات دولت ظهر روز سه شنبه ۹خرداد در نشست خبری خود با بیان اینکه نرخ تورم کاهشی شده است گفت: انشاالله در ماه های آینده شیب نزولی را شاهد خواهیم بود و مهار تورم بر اثر سیاست های دولت را خواهیم دید.

عباس علی آبادی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شد

علی بهادری جهرمی در نشست خبری خود ضمن تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بابت اعتماد به دکتر صحرایی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت: همچنین آقای دکتر عباس علی‌آبادی که از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، مدیرعامل گروه مپنا و جزو شخصیت‌های شناخته شده در حوزه صنعت هستند، به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شدند.

آذربایجان شرقی مقصد پنجمین سفر استانی در دور دوم

سخنگوی دولت همچنین از سفر استانی رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی در هفته آینده خبر داد و تأکید کرد که این پنجمین سفر استانی رئیس جمهور در دور دوم این سفرها است.

افزایش ۴۰ درصدی حجم تبادلات تجاری ایران و عمان

بهادری جهرمی در مقدمه سخنان‌اش همچنین سفر سلطان عمان به ایران را در استمرار دیپلماسی همسایگی دانست و از امضای چهار سند همکاری بین دو کشور در این سفر خبر داد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته، بیان کرد که حجم این تبادلات در سال گذشته به حدود دو میلیارد دلار رسیده و بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

تلاش برای دلارزدایی در مبادلات تجاری با راه اندازی پیام رسان بانکی

بهادری جهرمی با اشاره به برگزاری پنجاه و یکمین نشست اتحادیه پایاپای آسیا در کشورمان در هفته گذشته، تلاش برای دلارزدایی در مبادلات تجاری، تسهیل تجارت و تقویت روابط تجاری و مالی بین کشورهای منطقه و ایجاد یک شبکه پیام‌رسان‌ پولی را از اهم اهداف برگزاری این نشست دانست که بنابر اعلام بانک مرکزی تا یک ماه آینده می‌تواند راه اندازی شود..

نرخ بیکاری در ۲۳ استان تک رقمی شد

وی همچنین از کاهش نرخ بیکاری در کشور خبر داد و تشریح کرد: بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری که مهمترین شاخص در حوزه اشتغال و بیکار در هر کشوری است، در سال ۱۴۰۱ با ۰.۲ واحد درصد کاهش برابر ۹ درصد بوده است. نرخ بیکاری در چهار استان آذربایجان غربی، اردبیل، کرمان و یزد از ۲ رقمی در یک سال به تک رقمی رسید، این نرخ در ۲۳ استان تک رقمی است.

اعمال پیشنهادات اصلاحی مجلس در لایحه برنامه هفتم

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: متن لایحه برنامه هفتم توسعه تدوین نهایی شده و باتوجه به پیشنهادات اصلاحی مجلس شورای اسلامی در اولین فرصت تقدیم مجلس می‌شود.

ثبت‌نام ۴۳۶ هزار و ۵۵۰ نفر برای دریافت سهام نوزادان متولد ۱۴۰۱

سخنگوی دولت همچنین خبر داد: طبق آخرین اطلاعات دریافتی، بیش از ۴۳۰ هزار نفر در سامانه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به منظور دریافت سهام نوزادان متولد سال ۱۴۰۱ ثبت نام کرده‌اند.

آزادی دیپلمات ایرانی یک پیروزی حقوقی و سیاسی برای ایران است

سخنگوی دولت در ادامه با تاکید بر اینکه آزادی آقای اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی یک پیروزی حقوقی و سیاسی برای ملت ایران است، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از مجلس شورای اسلامی به واسطه تصویب لايحه معاهده انتقال محكومان بين جمهوري اسلامي ايران و پادشاهي بلژیک که به آزادی ایشان کمک کرد. از همکاری قوه قضائیه نیز برای انجام این تبادل تشکر می‌کنیم.

وی نحوه برخورد دولت بلژیک با دیپلمات ایرانی را نشان دهنده میزان صداقت در ادعای حقوق بشر غربی‌ها و پایبندی آنها به قوانین بین المللی عنوان کرد و گفت که این مصداق برای فعالان حقوق بشر یک مورد مطالعاتی مناسب برای صحت ادعاهای حقوق بشری غربی‌ها می‌تواند باشد.

منتظر تصویب نهایی لایحه تشکیل سازمان ملی مهاجرت در مجلس هستیم

وی در پاسخ به سوالی در مورد برنامه دولت برای ساماندهی مهاجران گفت: دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار با توجه به مطالبه عمومی و ملی این زمینه، ساماندهی مهاجرین را در دستور کار قرار داد و این مسئله در وزارت کشور به طور جدی و مستمر مورد رسیدگی قرار گرفته و می‌گیرد. با تحولات چندساله افغانستان و دخالت فرامنطقه‌ای طی چند سال اخیر شاهد رشد دو برابری حضور اتباع خارجی در کشور بوده‌ایم.

سخنگوی دولت افزود: سازماندهی این دسته از مهاجران و فقدان یک دستگاه و سازمان پاسخگو به تمامی اوضاع و احوال اتباع خارجی، تشکیل سازمانی در این رابطه را ضروری می‌کرد. طرح کلیات تشکیل سازمان ملی مهاجرت در آبان ماه سال گذشته در صحن مجلس تصویب گردید و هم اکنون در نوبت بررسی مفاد قانونی آن است. ما با گذشت ۸ ماه از تصویب کلیات آن در مجلس شورای اسلامی منتظر تصویب نهایی آن هستیم تا هرچه سریعتر اقدامات برای تشکیل و سازماندهی اتباع بیگانه بصورت جدیتر صورت گیرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت به صورت مستقل نمی‌تواند این سازمان را تشکیل دهد، متذکر شد: البته مجموعه‌ای در سطح اداره کل در وزارت کشور در چارچوب اختیارات دولت برقرار شده و مسائل این حوزه را پیگیری می‌کند.

هیچگونه سهل انگاری در مسائل مخل به امنیت پذیرفته نیست

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه هفته گذشته سه تن از عوامل حمله تروریستی خانه اصفهان اعدام شدند، نظر دولت در رابطه با برخورد قاطع دستگاه قضا با عوامل مخل امنیت جامعه چیست؟، اظهار کرد: طبق قانون اساسی قوای سه گانه از یکدیگر مستقل هستند و دولت در خصوص وظایف قانونی دستگاه‌ها مثل فرآیند دادرسی و صدور آرای قضایی دخالتی نمی‌کند. با این حال تأمین امنیت و برقراری عدالت از اصلی‌ترین وظایف حکومت و به خصوص دستگاه قضایی است.

وی با بیان اینکه این خواست مردم است که قوه قضائیه مقتدر و پایبند به اصول دادرسی منصفانه داشته باشیم، تأکید کرد: هیچگونه سهل انگاری در مسائل مخل به امنیت پذیرفته نیست و مردم ما انتظار دارند دستگاه قضایی در بررسی و صدور احکام پرونده‌های مهم قضایی اتقان، سرعت و عدالت را با یکدیگر توأمان لحاظ کرده و با قاطعیت نیز احکام عادلانه را اجرا نماید. طبیعتاً اگر قوه قضائیه در این مسیر حرکت نماید مطمئناً دولت و مردم پشتیبان آن خواهند بود و تأثیر به‌سزایی در برقراری عدالت و امنیت در جامعه خواهد داشت.

انتصاب دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی می تواند سرعت بخش سیاست ها باشد

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تغییر دبیر شورایعالی امنیت ملی آیا باید انتظار داشته باشیم در روند مذاکرات برجام هم تغییراتی به‌وجود آید و آیا سیاستها در این حوزه تغییر خواهد کرد؟، تصریح کرد: تغییر افراد در مسئولیتهای مختلف یک روال معمول در جمهوری اسلامی ایران است‌‌. تغییر دبیر شورای‌عالی امنیت ملی به معنای تغییر در سیاست‌ها نخواهد بود، ولی توان و انگیزه تازه و روش های جدید می تواند مقوم و سرعت بخش به سیاست های اصولی و راهبردهای ثابت باشد.

وی ادامه داد: لازم می دانم از کوشش‌های دبیر سابق شورای‌عالی امنیت ملی تشکر‌ کنم و همینطور به جناب آقای احمدیان برای حسن اعتماد مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور محترم تبریک بگویم. سیاست‌های اصولی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای همواره با مشارکت کلیه افراد و نهادهای ذیربط مورد بحث، بررسی و تصمیم گیری قرار گرفته است. امیدواریم با پشتکار و روحیه‌ای که از دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی سراغ داریم بتوانند در این جهت موفق باشند.

اعضای هیات علمی که در دولت مامور هستند مشمول رأی دیوان عدالت اداری نیستند

سخنگوی دولت به رأی دیوان عدالت اداری برای ممنوعیت اشتغال همزمان اعضای هیئت علمی دانشگاه به‌صورت تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: مفاد رأی دیوان عدالت اداری همان بخشنامه مصوب دولت و ابلاغی سازمان اداری و استخدامی است. در ادوار گذشته مواردی داشتیم که افرادی بطور همزمان و تمام وقت در سمت‌های مختلف مشغول کار بوده‌اند.

وی تاکید کرد: طبق رأی دیوان عدالت اداری اشتغال تمام وقت و همزمان اعضای هیئت علمی دانشگاه، ممنوعیت دارد به این معنا که یک شخص به صورت هم زمان دو شغل را در تصدی داشته باشد. اما افرادی که هیئت علمی بوده ولی از دانشگاه مأمور به دولت شده‌اند طبیعتاً اشتغال همزمان به دو پست را ندارند و لذا تابع این مصوبه نخواهند بود. تمامی اعضای هیئت دولت که عضو علمی دانشگاه هستند، در دولت مأمور هستند و فقط از یک منبع حقوق دریافت می‌کنند، لذا موضوع این رأی دیوان عدالت اداری نیستند.

بیمارستان حضرت مهدی(عج) مقاومت بسیار بالایی دارد/ گلایه از اظهارنظر نادرست مقام قضایی

وی درباره میزان مقاومت و امنیت بیمارستان تازه تاسیس حضرت مهدی(عج)، گفت: هر ساختمانی که تاسیس می‌شود تحت نظارت سازمان نظام مهندسی، آتش نشانی و سایر نهادها قرار می‌گیرد که این ساختمان هم همینطور بوده است و نظارت‌های لازم در این زمینه انجام شده است. این ساختمان مقاومت تا ۹ ریشتر دارد و گواهی لازم را دارد. طی کردن روال‌های اداری نیازمند زمان است مثلا بازدیدها صورت گرفته و توافق صورت گرفته و صورت جلسه امضا شده که یک سری اقداماتی انجام شود که اقدامات در حال انجام بود و من تعجب کردم که چه شد که اظهارنظر رسانه ای درباره ایمنی این بیمارستان اعلام شد. توصیه من به همکارانم در دولت و همکاران سابقم در قوه قضاییه و مجلس این است که درباره اظهارنظرهایی که ممکن است التهاب‌آفرین باشد، بیشتر تامل شود. روال های اداری روشن است. مشابه همین موضوع را درباره نرخ ارز داشتیم. رهبری تاکید کردند که قوا با یکدیگر همراهی داشته باشند. اگر سوال حقوقی مطرح شده و جواب حقوقی آن هم داده شده است دیگر نیاز به رسانه‌ای کردن آن نیست. همه قوا با همدلی بیشتر باید روال اداری را در چارچوب قانون را دنبال کنیم. اقتضای فرمایش رهبری هم همین است.

آخرین وضعیت سند هوش مصنوعی

وی همچنین درباره آخرین وضعیت پیگیری سند هوش مصنوعی اظهار کرد: متن اولیه این سند سه سال پیش تهیه شده است. اطلاع دارید که تحولات در این زمینه خیلی سریع است و سند سه سال پیش باید به روزرسانی شود و پیشنهادات دستگاه‌های مربوط اخذ شده یا در حال اخذ است و پیش بینی این است که طبق آنچه معاونت علمی ریاست‌جمهوری اعلام کرده است که تا یک ماه آینده نهایی می شود و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.

تغییر ساعت کار ادارات برای صرفه جویی در مصرف انرژی

بهادری جهرمی درباره تغییر ساعات کاری ادارات تشریح کرد: سال گذشته ایام گرما و اوج مصرف برق از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شد؛ با توجه به عدم تغییر ساعت رسمی کشور از امسال، تفاوتی در ساعات کاری صورت نمی‌گیرد و به همان میزان کار انجام می‌شود و از این منظر مشکلی برای ارائه خدمات اداری شکل نخواهد گرفت. این ساعت کاری از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه است و آموزش و پرورش این ایام تعطیل است و مدارس فعال نیستند و مشکلی هم برای مادران شاغل به میزان زیاد نخواهد بود و برای برخی تعداد محدود، تدبیر لازم برای ساعت کاری شناور انجام شده است.

وی ادامه داد: از مدیران خواسته شده و مجددا می‌خواهیم که همکاری لازم را با مادران شاغلی که همسران شاغل دارند، داشته باشند. همچنین از تمامی مردم عزیز خواهش می‌کنم که با مصرف در الگو انرژی، به مدیریت بدون قطعی در تابستان امسال کمک کنند. دولت صرفه‌جویی را از خود شروع کرده و این استانداردها را به خودش ابلاغ و نظارت کرده و از مردم عزیزمان می‌خواهیم کمک کنند ناتراضی‌ها در این عرصه‌ها را مدیریت کنیم.

مرکز رسمی اعلام آمار، مرکز آمار است نه مرکز پژوهش های مجلس

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده حدود ۳۰ درصد از جامعه زیر خط فقر هستند، خاطرنشان کرد: مرکز آمار، مرکز رسمی انتشار آمار است؛ که نتایج آن اعلام شده و آماری که شما اعلام کردید من در گزارش مرکز آمار یا بانک مرکزی ندیدم.

بهادری جهرمی در خصوص برنامه دولت برای رفع فقر و محرومیت اضافه کرد: دولت و اصحاب رسانه نگاه مشترکی دارند که معطل نگه داشتن کشور به نگاه‌های بیرونی و یک مجموعه خاص مایه عقب‌ماندگی و اشتباه بوده است. ما با تکیه بر سیاست همسایگی تلاش داریم این عقب‌ماندگی‌ها جبران شود. افزایش یارانه نقدی خانوارهای کم‌درآمد به ۴۰۰ هزار تومان از ابتدای سال ۱۴۰۱، پرداخت سود سهام عدالت حدوداً یک میلیون تومانی به خانوارهای کم‌درآمد، پرداخت چند نوبت یارانه جبرانی به اقشار کم‌درآمد، رایگان کردن تعرفه آب و برق و گاز اقشار کم‌درآمد، رایگان کردن بیمه درمان اقشار کم‌درآمد از جمله اقدامات دولت برای کاهش فقر و محرومیت بوده است و دیگر اقدامات موجب شده ضریب جینی کاهش یافته و عقب‌ماندگی دهه گذشته تاحدی جبران شود.

بیشترین توجه دولت به استان های محروم بوده است

بهادری جهرمی درباره اقدامات دولت برای حل مشکل کم‌آبی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: عمده توجه دولت در سال اخیر برای حل این‌چنین مشکلات، توجه به مناطق محروم بوده است. در ۱۸ ماه ابتدایی کار دولت رتبه اول تخصیص بودجه به سیستان و بلوچستان بوده است و این نشانگر نگاه دولت برای تأمین عدالت است. در حوزه آب راه‌کارهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: انتقال آب، چاه‌های ژرف، انتقال آب از دریای عمان و پیگیری حقابه ایران از هیرمند، از جمله اقدامات دولت برای این مشکل بوده است و امیدواریم مجموع این اقدامات به حل مشکلات و تامین آب برای این عزیزان منجر شود.

مأموریت رئیس جمهور به وزارت خارجه برای پیگیری توسعه روابط با کشور مصر

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره احتمال برقراری روابط ایران و مصر، اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دولت برای توسعه روابط با کشور مصر آمادگی دارد و رئیس‌جمهور هم بعد از فرمایشات ایشان به وزارت خارجه دستور دادند تدابیر لازم برای این مسأله اندیشیده شود.

پاسخ سخنگوی دولت به اظهارات رئیس مجلس در خصوص طرح کالابرگ الکترونیکی

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات شب گذشته رئیس مجلس مبنی بر اجرای نشدن طرح کالابرگ الکترونیک گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس تاکید کردند که قانونگذاری باید براساس واقعیت‌ها باشد و در لایحه برنامه هم همین بحث مطرح بود. برخی پیشنهادات و طرح‌ها خوب است ولی باید دید که آیا قابلیت اجرایی شدن را دارد یا خیر.

بهادری جهرمی گفت: قانون نویس باید قانونی بنویسد که زمان بندی لازم برای اجرا در آن پیش‌بینی شده باشد و زیر ساخت ها هم وجود داشته باشد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت از ابتدا با تدوین این قانون موافق بود، گفت: دولت با سرعت و جدیت ایجاد این سازوکار و زیر ساخت‌های لازم را در دستور کار قرار داد. در قانون نویسی باید زمان بندی لازم برای اجرا پیش‌بینی شده باشد و زیر ساخت‌ها هم وجود داشته باشد. به علاوه کالابرگ الکترونیک به صورت اختیاری در اختیار مردم قرار گرفته ولی این طرح با استقبال مردم مواجه نشد و مردم باید انتخاب نهایی را داشته باشند. دولت بر همین اساس سعی کرد با امتیازات بیشتری یک طرح مجدد را فعال کند که با استقبال بیشتر مردم مواجه شود. ما هم موافق این طرح هستیم و این دولت در این زمینه پیش‌گام شده است‌.

مستأجران دیگر نیازی به مراجعه به بنگاه های معاملات املاک ندارند

وی در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات دولت برای ساماندهی وضعیت مسکن، گفت: یکی از اقدامات دولت در این زمینه، بخشنامه شورای عالی مسکن در خصوص  تصویب سقف ۲۰ و ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها در سال جاری بوده است. دومین اقدام، پیگیری توسعه اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی بوده است. با توجه به اینکه این قانون سابقه کمی دارد، تبدیل شدن آن به رویه و اجرای کامل آن زمان خواهد برد.

بهادری جهرمی ادامه داد: ساماندهی بنگاه‌های معاملات املاک سومین اقدام دولت در این خصوص بوده است. مهم ترین اقدام دولت در حوزه مسکن، افزایش تولید و عرضه مسکن است. با سامانه جدید وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت رایگان اجاره مسکن، دیگر موجران و مستأجران نیازی به مراجعه به بنگاه ها نخواهند داشت.

در سخنگوی دولت درباره موضع دولت در اختصاص جریمه‌های قبض‌ها به طرح جوانی جمعیت توضیح داد که بر اساس ماده ۷۲ قانون جوانی جمعیت دولت مکلف است جهت اجرای احکام این قانون بودجه لازم را در قوانین بودجه سنواتی و در ردیف‌های مشخص از محل درآمدهای مشخص شده برحسب نیاز تأمین کرده و اختصاص دهد. دولت مجری قانون بوده و در این حوزه هم مفاد قانون جوانی جمعیت مشخص است.

وی ادامه داد: این مبلغ جریمه نیست بلکه کسانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند، آب‌بهای مصرفی آنها واقعی‌تر شده و یارانه کمتری دریافت می‌کنند. البته در اجرای قانون کم سلیقگی شده است و بهتر بود تدوین و یا اجرا بهتر انجام شود.

بهادری جهرمی این را هم‌ اضافه کرد که منابع قانون جوانی جمعیت محدود به این موضوع نیست و کاهش یارانه مصرف کنندگان که الگو را رعایت نمی‌کنند، فقط یک منبع است.

نرخ تورم کاهشی شده است

سخنگوی دولت درباره اینکه آیا امکان بروز تورم در ماه‌های آینده وجود دارد؟، گفت: سال گذشته چند عامل منجر به افزایش تورم شد: تورم جهانی در مواد غذایی که بر اساس گزارشات رسمی گمرک، در کالاهای اساسی بصورت میانگین ۳۳ درصد افزایش قیمت جهانی رقم خورد؛ در برخی اقلام مانند برنج تا ۴۰ درصد شاهد افزایش قیمت بودیم. در کنار آن تغییر در شیوه تخصیص ارز ترجیحی و اصلاحات مرتبط با آن، افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد و ناآرامی‌ها و نوسانات نرخ ارز در نیمه دوم سال نیز باعث افزایش قیمت ها شد.

بهادری جهرمی افزود: اگر عوامل اثرگذار بر تورم را در دو دسته «عوامل ساختاری» و «عوامل کوتاه مدت» تقسیم کنیم، عمده علل افزایش تورم سال گذشته، در دسته دوم یعنی عوامل کوتاه مدت تقسیم بندی می‌شوند و با توقف پدیده، اثر آن بر تورم نیز متوقف می‌شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: اما در حوزه عوامل ساختاری شاهد اتفاقات بسیار مثبتی در سال گذشته و امسال هستیم. یکی از مهم‌ترین این عوامل کاهش شدید رشد نقدینگی از ابتدای آغاز به فعالیت دولت سیزدهم است. رشد نقدینگی که در پایان دولت قبل به نقطه اوج خود یعنی ۴۲.۸ درصد رسیده بود، در دولت سیزدهم با اعمال سیاست کنترل مقداری ترازنامه بانکها روند کاهشی پیدا کرد و در پایان ۱۴۰۱ به حدود ۳۰ درصد کاهش یافت و در سال جاری نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش مرکز آمار، اضافه کرد: کاهش تورم ماهانه فروردین نسبت به اسفند را نشان می‌دهد و نرخ تورم ماهانه، رو به کاهش بوده است؛ یعنی این نرخ در اسفندماه ۱/۵ (پنج و یک دهم)، در فروردین ۷/۳ (سه و هفت دهم) و در اردیبهشت ۸/۲(دو و هشت دهم) شده است. ان‌شاءالله در ماه‌های آینده شیب نزولی را شاهد خواهیم بود و مهار تورم بر اثر سیاست‌های دولت را خواهیم دید.

دولت با لایحه عفاف و حجاب قوه قضائیه همدل و هم نگاه است

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سوالی درباره لایحه عفاف و حجاب اظهار داشت: این یک لایحه قضایی است که قوه قضاییه آن را برای دولت ارسال کرد. دولت اختیار برای تغییر در لایحه را دارد البته دولت همدل و هم‌نگاه با سایر قواست. دولت با همین نگاه اصلاحات حداقلی را انجام داد و متن با این اصلاحات برای مجلس ارسال شد. فرایندهای قانون‌نویسی برای به‌این خاطر است که ضعف قانون‌ برطرف شود؛ در جریان رسیدگی به این لایحه امکان اصلاح آن وجود دارد. باید کمک کنیم تا اگر ضعفی در این لایحه وجود دارد در فرایند رسیدگی به آن، برطرف شود. لایحه هم‌اکنون در دست مجلس است و باید دید چه اصلاحاتی روی آن انجام خواهد شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا