یزدفردا:دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، گفت: می توان با تشکیل شورای مشورتی نخبگان، از ظرفیت هیئت منصفه مطبوعات استان یزد استفاده کرد.
محمدرضا حدادزاده در آیین تحلیف اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان یزد، اظهار داشت: با توجه به کم بودن تعداد پرونده های مطبوعاتی در دادگاه کیفری استان، می توان از اعضای هیئت منصفه مطبوعات که از میان نخبگان و افراد فرهیخته جامعه انتخاب می گردند در راستای سایر اهداف، فرهنگی و اجتماعی قوه قضاییه بهره گرفت.
این مقام قضایی با اشاره به رشد چشم گیر فضای مجازی و اقبال مردمی نسبت به استفاده از این رسانه ها، بیان داشت: گاها برخی مطالب در فضای مجازی منتشر می گردد که واقعیت ندارد و به اعتماد عمومی نیز به شدت ضربه می زند که باید برای اینگونه مسائل چاره اندیشی کرد.
وی خاطرنشان کرد: برخی نشر اکاذیب و یا توهین و افترا در بستر فضای مجازی شکل می گیرد که شاید ناشی از ناآگاهی باشد که می توان با مشارکت اعضای هیئت منصفه، فضای رسانه ای استان را به فضایی سالم تر تبدیل کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز اضافه کرد: هیئت منصفه می تواند یاری گر دستگاه قضایی باشد و فضای رسانه ای استان رابه سمت سلامت بیشتر سوق دهد و اعتماد عمومی را افزایش دهد.
وی به نزدیکی ایام انتخابات اشاره کرد و گفت: کمیته رصد فضای مجازی در استان تشکیل شده و سعی می شود تا رسانه ها به در فضایی سالم و به دور از هرگونه تهمت و افترا به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه بپردازند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا